Курс за усавршавање лектора српског језика

У оквиру 51. Скупа слависта, поред програма намењених стручном усавршавању студената српског језика на страним универзитетима, одржава се већ 10 година и Курс за усавршавање лектора српског језика. Курс се одржава од 25. до 31. августа 2021. године у у организацији Међународног славистичког центра, а у оквиру програмских активности Научно-образовно културног центра „Вук Караџић“ у Тршићу, у сарадњи са Центром за културу „Вук Караџић“ у Лозници, и од 1. до 12. септембра на Филолошком факултету у Београду. Полазници овог курса су стипендисти (докторанд, асистент, лектор), који су  укључени или се припремају за рад у настави српског језика на страним факултетима или у институтима у свету.

Ове године се по трећи пут у Научно-образовно културном центру „Вук Караџић“ у Тршићу, под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и Града Лознице, организује настава за 15 полазника Курса за усавршавање лектора од 25. до 31. августа 2021. године. Овогодишњи полазници Курса су лектори који учествују у настави на Универзитетима у: Минску, Софији, Копенхагену, Торину, Падови, Бијингу (Кина), Скопљу, Познању, Варшави, Москви. Одеси и Лавову. Наставу у оквиру курсева из српског језика, књижевности, културе (предавања, лекторска вежбања и радионице) воде професори и сарадници са Филолошког факултета Универзитета у Београду и Института за српски језик САНУ (проф. др Бошко Сувајџић, проф. др Александар Милановић, проф. др Славко Петаковић, проф. др Михаило Шћепановић, др Слободан Новокмет, мр Олга Сабо, доц. др Тања Ракић, мср Томислав Матић).